Предоставя подкрепа и услуги на студенти с увреждания като гарантира, че ще имат равен достъп до академични програми и дейности
в кампуса на Технически университет – София

отдел по устойчиво развитие

Мисия

Мисията на офиса за хора с увреждания е да се създаде приобщаваща и приветлива среда в Технически университет – София, в която студентите с увреждания могат да се развиват както академично, така и социално.

Дейности

Някои от услугите, предлагани от офиса за хора с увреждания, са насочени към адаптиране на учебните и академични дейности за студентите, като осигуряване на допълнително време за изпълнение на изпити, помощ при водене на бележки и осигуряване на достъпни учебни материали.

При наличие на финансиране звеното ще предлага и осигуряване на помощни технологии като екранни четци или софтуер за преобразуване на текст в реч.

Офисът за хора с увреждания ще провежда обучение на преподавателите и персонала, за да им помогне да се приспособят към студентите с увреждания.

Насърчаване и прилагане на устойчиви практики в кампуса на Технически университет – София

Предоставя подкрепа и услуги на студенти с увреждания като гарантира, че те ще имат равен достъп до академични програми и дейности в кампуса

Насърчава екологично отговорни практики в кампуса чрез повишаване на осведомеността и насърчаване на екологично-отговорното поведение

Да бъдем устойчиви заедно!